Posyp i rozpal, a czarną robotę
zostaw AnLen® Czysty Piec

 

 

 

 

Spalanie opału, w każdym urządzeniu grzewczym to proces dynamiczny, w którym zmienia się wiele czynników takich jak np. ubywa paliwa w stosie, powstający w procesie spalania popiół ogranicza przepływ powietrza przez stos węgla, często w naszych warunkach zmienne ciśnienie atmosferyczne.
To jedne z wielu parametrów, których stabilność wpływa na prawidłowy proces spalania.

Dzięki AnLen® CZYSTY PIEC dynamiczne zjawiska zachodzące w czasie spalania są kompensowane co wprost wpływa na zmianę warunków spalania i zapewnia jego czystość nawet w bardzo trudnych sytuacjach, np. zwietrzały węgiel lub węgiel gorszej jakości.

AnLen® CZYSTY PIEC podany razem z opałem do komory spalania oddziałuje bezpośrednio na sam proces spalania. AnLen® CZYSTY PIEC uderza w przyczynę. Ingeruje bezpośrednio w miejscu powstawania zabrudzeń, a nie walczy ze skutkami. Zapewnienie czystego spalania to nie jedyna korzyść jaką oferuje AnLen® CZYSTY PIEC. Dzięki AnLen® CZYSTY PIEC możliwe jest długie wypalanie poszczególnych ładunków paliwa na skutek minimalnej ilości powietrza jakiej potrzebuje preparat dla zapewnienia optymalnych warunków spalania. Wisienką na torcie jest uzyskanie z porcji paliwa maksymalnego wydatku energetycznego oraz całkowite wypalenie opału.

AnLen® CZYSTY PIEC umożliwia prowadzenia spalania w urządzeniach podłączonych do kominów o zbyt małym przekroju w stosunku do zapotrzebowania pieca wynikających z ich mocy nominalnej. Problem ten dotyczy często kominów po regeneracji lub urządzeń, które zarosły twardymi produktami spalania. W takich przypadkach tylko i wyłącznie AnLen® CZYSTY PIEC zapewnia prowadzenie spalania bez zbędnego dymienia do wnętrza kotłowni. Jest jedynym produktem w swoim rodzaju na świecie. Dzieje się tak dlatego, gdyż AnLen® CZYSTY PIEC jest idealnie zsynchronizowany z chemią spalania węgli i gwarantuje spalanie zupełne i całkowite stabilizując równowagę chemii spalania nawet przy jej stosunkowo dużych wahaniach.
Jednym z takich parametrów, a jest ich aż 27, które wywierają wpływ na spalanie, jest za niski ciąg kominowy. Zaniżony ciąg kominowy w stosunku do mocy pieca powoduje, iż za niskie ciśnienie powietrza penetruje stos spalanego węgla. 

Kup sobie wolny czas.
Pozwól pracować AnLen® CZYSTY PIEC.

Osoby palące węglem zmuszone są do bezustannej walki z sadzą, smołą i innymi zanieczyszczeniami osadzającymi się w kotle i układzie odprowadzania spalin, czyli w kominie. Niestety aktualnie cała batalia nakierowana jest na walkę z usuwaniem skutków. Praktycznie nie ma żadnych technicznych sposobów umożliwiających usunięcie przyczyny, czyli nieprawidłowego spalania. Wszelkie zmiany konstrukcyjne w budowie kotłów, stosowanie coraz bardziej wyszukanych sterowników czy wydajniejszych dmuchaw nie prowadzi do upragnionego celu, czyli ograniczenia ilości wydzielających się w czasie spalania zabrudzeń. Receptą na pozbycie się problemów jest prowadzenia spalania tak aby palenisko wydzielało jak najmniej dymu. Usunięcie dymu z procesu spalania ma jeszcze jedno ważne znaczenie, bardzo odczuwalnie wpływa na ochronę środowiska.